• Wycieczka do straży pożarnej

• 13 maja grupa Smerfy z Przedszkola w Witoszycach pojechała na wycieczkę do Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Górze. Przedszkolaki poznały specyfikę pracy strażaka, poznały wyposażenie wozu strażackiego. Ogromną atrakcją dla dzieci było lanie wody z użyciem "strażackiej sikawki". Przedszkolaki spacerowały również ulicami miasta a na zakończenie wycieczki były pyszne lody.

Maria Kołtowska

• "Kto ratuje jedno życie-ratuje cały świat"

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie, którego celem było upowszechnienie wiedzy dotyczącej działań Polaków, którzy z narażeniem życia ratowali osoby narodowości żydowskiej w czasie II wojny światowej. Uczniowie naszej szkoły poznali sylwetki i historie tych bohaterów. O wielu z nich słyszeli po raz pierwszy. Mieli możliwość obejrzenia filmu edukacyjnego poświęconego w/w tematyce. Przygotowywali plakaty poświęcone poszczególnym osobom oraz obejrzeli prezentacje przygotowaną przez uczennice klasy 7. Podsumowaniem projektu było przygotowanie wystawy poświęconej Polakom, którzy narażali życie ratując Żydów w czasie II wojny światowej.

Agnieszka Wesołowska

• Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 29 maja, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IV przygotowali i przedstawili montaż słowno muzyczny upamiętniający tą doniosłą chwilę. W czasie występu przypomniano najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Celem tego wyjątkowego dnia było nie tylko uczczenie doniosłego wydarzenia w historii Polski, ale przede wszystkim edukacja uczniów na temat znaczenia tego święta.

Agnieszka Wesołowska

• Laboratoria przyszłości

• W ramach programu Laboratoria Przyszłości zakupiony sprzęt: nagłośnienie, mikrofony, aparat fotograficzny są wykorzystywane przez cały rok szkolny w realizacji różnego typu wydarzeń z życia szkoły i samorządu uczniowskiego, a także na zajęciach dodatkowych, kołach zainteresowań,
            w przygotowaniach do konkursów np.: podczas akademii z okazji Walentynek, Dnia Kobiet, Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień szalonych fryzur, Apelu Wielkanocnego oraz Konstytucji 3 Maja. Sprzęt wykorzystany do oprawy uroczystości szkolnych, akademii dla dzieci , zapewniając klarowność i atmosferę podczas wydarzeń.
                                                                                                                               Lucyna Sozańska