• SAŁATKI OWOCOWE UCZNIÓW KLASY I

• 19 lutego 2024 r. uczniowie klasy I w ramach realizacji „Programu dla szkół” samodzielnie zrobili sałatki owocowe. Każdy uczeń klasy I wie, jak ważne jest jedzenie owoców, nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają dużo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego dzieci postanowiły zrobić samodzielnie pyszne i zdrowe sałatki owocowe. Przed rozpoczęciem pracy dzieci wzajemnie pomagały sobie przy zakładaniu i wiązaniu fartuszków. Następnie po zapoznaniu się z zasadami bezpiecznego posługiwania się nożem oraz po dokładnym umyciu rąk mali kucharze zabrali się do pracy. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem obierali i kroili przyniesione owoce wykazując się przy tym dużą cierpliwością i starannością. Największą frajdą była degustacja samodzielnie wykonanej sałatki. Kolorowe sałatki wszystkim smakowały wyśmienicie.

M. Szylin

• Walentynki

• „Ubierzmy się w środę na czerwono i świętujmy dzień zakochanych” w ten sposób Samorząd uczniowski zaprosił całą społeczność szkolną do wspólnej, walentynkowej zabawy. Była Walentynowa poczta, specjalna, walentynkowa foto budka oraz inne niespodzianki. 14 lutego stał się okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

• Najlepsi uczniowie w I semestrze

• Klasa I

Wiktor Brzoza, Zuzanna Ludwiczak, Ewa Lesiak, Sara Łuczak

Gabriela Pawlak

Lena Grabowska, Jan Pieniak, Hanna Kurzawa, Bartosz Ferenc

Szymon Bera

Martyna Woźnica, Daria Nakoneczna, Kinga Kurzawa

Michał Mikołajczak, Laura Łuczak

Klasa VII

Zuzanna Góral, Natalia Gil

Klasa VIII

Maja Zdebska

Uczniowie ze 100% frekwencją

Ewa Lesiak, Daria Nakoneczna, Michał Mikołajczak, Oliwier Stark, Dominika Mazur.

• WZOROWY UCZEŃ MIESIĄCA W KLASACH I-III

• Dnia 9 lutego 2024 r. podczas apelu podsumowującego I semestr 2023/2024 zostały wręczone tytuły wzorowego ucznia miesiąca od października do grudnia 2024 r. w klasach I-III.
            Tytuły te otrzymały następujące uczennice:
            Zuzanna Ludwiczak – kl. I
            Gabriela Pawlak – kl. II
            Lena Grabowska – kl. III.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
                                                                                                                                                             M. Szylin

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież zapobiega pożarom”.

• 9 lutego 2024 roku w budynku Filii Bibliotecznej w Czerninie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zorganizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Górze. Naszą szkołę, w II grupie wiekowej reprezentował uczeń klasy V - Jakub Kaczmarek. Po obu częściach konkursu Jakub uplasował się na I miejscu i będzie reprezentował naszą szkołę i gminę w eliminacjach powiatowych tego turnieju. W turnieju, w najmłodszej grupie wiekowej, uczestniczyła również uczennica klasy IV naszej szkoły - Amelia Frankiewicz oraz uczeń klasy III – Krzysztof Hołtra, którzy reprezentowali Młodzieżową Drużynę Pożarniczą przy OSP Radosław, a do konkursu przygotował Pan Robert Hołtra. W swojej kategorii wiekowej Amelia zajęła I miejsce, a Krzysztof miejsce II.

Gratuluję !

Marta Hołownia-Dziewic