• Dzień liczby Pi

          • Dzień Liczby Pi – święto obchodzone corocznie, głównie w amerykańskich kręgach akademickich i szkolnych. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”. Z tej okazji uczennice z klasy IV i VII przygotowały ciekawostki dotyczące tej liczby i plakaty. 

                                                                                                                                      Lilia Burdziłowska

          • Pierwszy Dzień Wiosny 

          • 21 marca, Pierwszy Dzień Wiosny był w naszej szkole „Dniem Szalonej Fryzury”. Na głowach uczniów pojawiły się wszystkie kolory tęczy, kwiaty, gałązki, gniazdka i wiele innych. Na stopach natomiast kolorowe skarpetki, nie do pary, bowiem 21 marca przypada też Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, Jego symbolem są skarpetki nie do pary nawiązujące do niedopasowania genotypowego, ale i społecznego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

                                                                                                                                              Samorząd uczniowski

          • Dzień wiosny w klasach I -III

          • Pierwszy dzień wiosny przypadający na 21 marca jest wyjątkowo radosny dla nas wszystkich. Uczniowie klas I -III świętowali ten dzień jednocześnie biorąc udział w ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski Dniu Szalonych Fryzur. Było kolorowo i wesoło. Z własnoręcznie wykonanymi grzechotkami przeszli  przez wieś w poszukiwaniu oznak wiosny. Z okrzykiem na ustach witali ten cudowny dzień.

            Dodatkowo świętowaliśmy przypadający na 21.03 Światowy Dzień Zespołu Downa, którego symbolem są skarpetki nie do pary. W ramach tego Święta wspieraliśmy osoby z zespołem Downa.

                                                                                                                                                      Ewa Pieprzyk 

          • Konkurs klasowy "Matematyka bez granic"

          • 12 marca uczniowie klasy V i VI wzięli udział w konkursie "Matematyka bez granic". Ten międzynarodowy konkurs przywędrował do nas z Francji, gdzie do dziś mieści się jego "sztab światowy". Oryginalna nazwa, pod którą jest znany na całym świecie, to "Mathématiques sans frontiéres", czyli "Matematyka bez granic". Konkurs ma niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy. Jego celem jest otwarcie mentalnych granic pomiędzy krajami, regionami i szkołami. Ma interdyscyplinarne zadania i jest adresowany do szerokiego kręgu uczniów, nie tylko do najlepszych matematyków. Liczą się w nim także: umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne. Zadania nawiązują do konkretnych sytuacji życiowych i pokazują zastosowanie matematyki w życiu codziennym i w innych dziedzinach nauki.

             

                                                                                                                                                     Lilia Burdziłowska

          • Dzień matematyki 2024

          • Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. W marcu podczas lekcji matematyki w klasach IV-VIII uczniowie brali udział w turnieju, który polegał na rozwiązywaniu zadań  wyświetlonych na  interaktywnej prezentacji MS PowerPoint, którą udostępniło Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl!. Turniej składał  się z pytań z zakresu matematyki i nauk „okołomatematycznych”. W obecnym roku hasło przewodnie to:  „12 marca to ważna data”, a więc pytania związane były tematycznie z ważnymi wydarzeniami, które miały miejsce 12 marca na przełomie lat. Celem akcji jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że matematyka istnieje w każdej dziedzinie życia. Wygrane drużyny otrzymały drobne upominki. W ramach dnia matematyki uczniowie przygotowali również plakaty matematyczne.

             

                                                                                                                                    Lilia Burdziłowska

          • Dzień Kobiet

          • Dzień 8 marca, to święto wszystkich kobiet, tych małych i tych dużych - wie o tym doskonale męska część społeczności uczniowskiej Zespołu Szkoła Podstawowa i  Przedszkole w Witoszycach. Od rana dało się zauważyć małych i dużych dżentelmenów w odświętnych strojach, którzy witali swoje koleżanki częstując słodkościami lub obdarowując ich  kwiatami. Później odbyła się uroczysta akademia, przygotowana pod kierunkiem p. Lilii Burdziłowskiej. Uczniowie klasy  VI  wystąpili z częścią artystyczną, prezentując humorystyczne scenki poświęcone kobietom. Uczennice zaśpiewały piosenkę "Dzień kobiet" a Laura Łuczak zaprezentowała taniec z pomponami.  W przedstawieniu wzięli również udział chłopcy z klas VII i V, którzy wystąpili w pokazie mody damskiej. Na zakończenie Pan Dyrektor Leszek Stecki złożył wszystkim Paniom życzenia a chłopcy z Samorządu Uczniowskiego wręczyli upominki.                                                         

          • II Międzyprzedszkolny konkurs "Bajkowy świat -bajkowe księżniczki" księżniczki"

          • 29 lutego dzieci z grupy Smerfy wzięły udział w II Międzyprzedszkolnym konkursie wiedzy dla dzieci 6 letnich pt: "Bajkowy świat -bajkowe księżniczki". Przedszkolaki z ogromnym zapałem rozwiązywały zadania oraz wykazały się dużą wiedzą na temat bajek. Brawo

                                                                                                                                                 Maria Kołtowska

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE SMERFY

          • 9 lutego 2024r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z grupy Smerfy zaprosiły swoich ukochanych dziadków aby podziękować za ich wielkie serce. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały program artystyczny. Były wiersze, piosenki oraz tańce. Licznie przybyli gości obejrzeli również krótkie humorystyczne scenki i przedstawienie. Dziadkowie nagradzali swoje wnuki gromkimi brawami a na ich twarzach widać było uśmiech i wzruszenie Dzieci obdarowały swoich gości własnoręcznie wykonanymi upominkami. Po części artystycznej był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

                                                                                                                                                    Maria Kołtowska

             

          • Finał powiatowy Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym

          • 1 marca 2024r. w Hali Arkadia w Górze odbył się finał powiatowy Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym. Do rywalizacji zgłosiło się 12 drużyn chłopców z pięciu szkół podstawowych powiatu górowskiego: SP1 i SP3 w Górze; SP w Irządzach; SP Ślubowie i SP w Witoszycach. Naszą szkołę reprezentowali Oliwier Stark, Gabriel Piejek i Marcin Kusztra. W pierwszej fazie turnieju zajęliśmy II miejsce w swojej grupie, co nie dało awansu do strefy medalowej. W drugiej fazie wygraliśmy wszystkie swoje spotkania plasując się ostatecznie na V miejscu. W jedynym przegranym meczu ulegliśmy drużynie z SP1 w Górze, która zwyciężyła w całym turnieju.

             

            Gratuluję!

            Marta Hołownia-Dziewic

             

          • SAŁATKI OWOCOWE UCZNIÓW KLASY I

          • 19 lutego 2024 r. uczniowie klasy I w ramach realizacji „Programu dla szkół” samodzielnie zrobili sałatki owocowe. Każdy uczeń klasy I wie, jak ważne jest jedzenie owoców, nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają dużo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego dzieci postanowiły zrobić samodzielnie pyszne i zdrowe sałatki owocowe. Przed rozpoczęciem pracy dzieci wzajemnie pomagały sobie przy zakładaniu i wiązaniu fartuszków. Następnie po zapoznaniu się z zasadami bezpiecznego posługiwania się nożem oraz po dokładnym umyciu rąk mali kucharze zabrali się do pracy. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem obierali i kroili przyniesione owoce wykazując się przy tym dużą cierpliwością i starannością. Największą frajdą była degustacja samodzielnie wykonanej sałatki. Kolorowe sałatki wszystkim smakowały wyśmienicie.

                                                                                                                                                  M. Szylin

          • Walentynki

          • „Ubierzmy się w środę na czerwono i świętujmy dzień zakochanych” w ten sposób Samorząd uczniowski zaprosił całą społeczność szkolną do wspólnej, walentynkowej zabawy. Była Walentynowa poczta, specjalna, walentynkowa foto budka oraz inne niespodzianki. 14 lutego stał się okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

                                                                                                                                   Samorząd uczniowski

          • Najlepsi uczniowie w I semestrze

          • Klasa I 

            Wiktor Brzoza, Zuzanna Ludwiczak, Ewa Lesiak, Sara Łuczak     

            Klasa II

            Gabriela Pawlak

            Klasa III

            Lena Grabowska, Jan Pieniak, Hanna Kurzawa, Bartosz Ferenc

            Klasa IV

            Szymon Bera

            Klasa V

            Martyna Woźnica, Daria Nakoneczna, Kinga Kurzawa

            Klasa VI

            Michał Mikołajczak, Laura Łuczak

            Klasa VII

            Zuzanna Góral, Natalia Gil

            Klasa VIII

            Maja Zdebska

            Uczniowie ze 100% frekwencją

            Ewa Lesiak, Daria Nakoneczna, Michał Mikołajczak, Oliwier Stark, Dominika Mazur.

          • WZOROWY UCZEŃ MIESIĄCA W KLASACH I-III

          • Dnia 9 lutego 2024 r. podczas apelu podsumowującego I semestr 2023/2024 zostały wręczone tytuły wzorowego ucznia miesiąca od października do grudnia 2024 r. w klasach I-III. 
            Tytuły te otrzymały następujące uczennice:
            Zuzanna Ludwiczak – kl. I
            Gabriela Pawlak – kl. II
            Lena Grabowska – kl. III.

            Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
                                                                                                                                                             M. Szylin

          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież zapobiega pożarom”.

          • 9 lutego 2024 roku w budynku Filii Bibliotecznej w Czerninie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zorganizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Górze. Naszą szkołę, w II grupie wiekowej reprezentował uczeń klasy V - Jakub Kaczmarek. Po obu częściach konkursu Jakub uplasował się na I miejscu i będzie reprezentował naszą szkołę i gminę w eliminacjach powiatowych tego turnieju. W turnieju, w najmłodszej grupie wiekowej, uczestniczyła również uczennica klasy IV naszej szkoły - Amelia Frankiewicz oraz uczeń klasy III – Krzysztof Hołtra, którzy reprezentowali Młodzieżową Drużynę Pożarniczą przy OSP Radosław, a do konkursu przygotował Pan Robert Hołtra. W swojej kategorii wiekowej Amelia zajęła I miejsce, a Krzysztof miejsce II.


             

            Gratuluję !

            Marta Hołownia-Dziewic