Strona główna
„Edukacja z wojskiem” w Szkole Podstawowej w Witoszycach
18 czerwca 2026 r. w Szkole Podstawowej w Witoszycach odbyły się zajęcia w ramach ogólnopolskiego programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Edukacja z wojskiem”.
Podczas spotkania uczniowie zdobyli cenną wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu bezpieczeństwa. Żołnierze omówili zasady właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia, sposoby przygotowania schronienia, podstawy przetrwania w lesie oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia miały charakter praktyczny i cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników.
Wycieczka klasy IV do Leszna
Dnia 11 czerwca 2026 roku uczniowie klasy IV uczestniczyli w wycieczce do Leszna. Celem wyjazdu była integracja zespołu klasowego, edukacja ekologiczna oraz aktywne spędzanie czasu. Najpierw uczniowie udali się na Wodociągi Leszczyńskie, gdzie poznali funkcjonowanie systemów wodociągowych. Podczas zwiedzania Muzeum Wodociągów zobaczyli drewniane rurociągi, hydrant nadziemny, plany techniczne, strój kanalarza i obserwowali jak działa tarcza separacyjna.
Warsztaty ekologiczne
W ubiegłym tygodniu uczniowie klas I-III mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach ekologicznych poświęconych prawidłowej segregacji odpadów. Zajęcia miały na celu kształtowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych uczniów. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, dlaczego segregacja odpadów jest ważna dla środowiska oraz jak prawidłowo korzystać z pojemników na śmieci. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w rozmowach oraz grach edukacyjnych utrwalających zasady recyklingu. Warsztaty były doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę. Uczniowie przekonali się, że każdy z nas ma wpływ na czystość i ochronę planety.
Dzień rodziny Smerfy
19 maja na Ranczo Radosław odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny grupy Smerfy. Dzieci przygotowały specjalny program artystyczny, pełen niesamowitych wrażeń i wspomnień. Przedszkolaki pięknymi wierszami, kolorowymi strojami, piosenkami i tańcem z serduszkami, wyraziły swoją, miłość, szacunek i wdzięczność za trud wychowania. Na twarzach Rodziców gościł uśmiech i wzruszenie. Dzieci w podzięce podarowały rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.
Warsztaty „Bezpieczne wakacje”
Przygotowując się do wakacji, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach „Bezpieczne wakacje”, których celem było uświadomienie im, jak odpowiedzialniei bezpiecznie spędzać letni czas. Zajęcia poprowadzili przedstawiciele trzech instytucji na co dzień dbających o zdrowiei bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem PSSE w Górze starszym asystentem ds. oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia Barbarą Nowakowską, która omówiła zasady higieny, profilaktyki chorób oraz bezpiecznego korzystania z kąpielisk i żywności w czasie upałów.Kolejnym gościem była asp. szt. Lidia Tarońt, asystent Zespołu Wykroczeń Nieletnichi Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Górze, która przypomniała zasady bezpieczeństwa na drogach, w internecie oraz podczas letnich wyjazdów.Ważnym elementem warsztatów było także spotkanie ze specjalistą

Godziny dzwonków
Wtorek 23.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
