• Dzień liczby Pi

Dzień Liczby Pi – święto obchodzone corocznie, głównie w amerykańskich kręgach akademickich i szkolnych. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”. Z tej okazji uczennice z klasy IV i VII przygotowały ciekawostki dotyczące tej liczby i plakaty.

• Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca, Pierwszy Dzień Wiosny był w naszej szkole „Dniem Szalonej Fryzury”. Na głowach uczniów pojawiły się wszystkie kolory tęczy, kwiaty, gałązki, gniazdka i wiele innych. Na stopach natomiast kolorowe skarpetki, nie do pary, bowiem 21 marca przypada też Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, Jego symbolem są skarpetki nie do pary nawiązujące do niedopasowania genotypowego, ale i społecznego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

• Dzień wiosny w klasach I -III

Pierwszy dzień wiosny przypadający na 21 marca jest wyjątkowo radosny dla nas wszystkich. Uczniowie klas I -III świętowali ten dzień jednocześnie biorąc udział w ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski Dniu Szalonych Fryzur. Było kolorowo i wesoło. Z własnoręcznie wykonanymi grzechotkami przeszli przez wieś w poszukiwaniu oznak wiosny. Z okrzykiem na ustach witali ten cudowny dzień.

• Konkurs klasowy "Matematyka bez granic"

12 marca uczniowie klasy V i VI wzięli udział w konkursie "Matematyka bez granic". Ten międzynarodowy konkurs przywędrował do nas z Francji, gdzie do dziś mieści się jego "sztab światowy". Oryginalna nazwa, pod którą jest znany na całym świecie, to "Mathématiques sans frontiéres", czyli "Matematyka bez granic". Konkurs ma niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy. Jego celem jest otwarcie mentalnych granic pomiędzy krajami, regionami i szkołami. Ma interdyscyplinarne zadania i jest adresowany do szerokiego kręgu uczniów, nie tylko do najlepszych matematyków. Liczą się w nim także: umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne. Zadania nawiązują do konkretnych sytuacji życiowych i pokazują zastosowanie matematyki w życiu codziennym i w innych dziedzinach nauki.

• Dzień matematyki 2024

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. W marcu podczas lekcji matematyki w klasach IV-VIII uczniowie brali udział w turnieju, który polegał na rozwiązywaniu zadań wyświetlonych na interaktywnej prezentacji MS PowerPoint, którą udostępniło Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl!. Turniej składał się z pytań z zakresu matematyki i nauk „okołomatematycznych”. W obecnym roku hasło przewodnie to: „12 marca to ważna data”, a więc pytania związane były tematycznie z ważnymi wydarzeniami, które miały miejsce 12 marca na przełomie lat. Celem akcji jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że matematyka istnieje w każdej dziedzinie życia. Wygrane drużyny otrzymały drobne upominki. W ramach dnia matematyki uczniowie przygotowali również plakaty ma

• Dzień Kobiet

Dzień 8 marca, to święto wszystkich kobiet, tych małych i tych dużych - wie o tym doskonale męska część społeczności uczniowskiej Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach. Od rana dało się zauważyć małych i dużych dżentelmenów w odświętnych strojach, którzy witali swoje koleżanki częstując słodkościami lub obdarowując ich kwiatami. Później odbyła się uroczysta akademia, przygotowana pod kierunkiem p. Lilii Burdziłowskiej. Uczniowie klasy VI wystąpili z częścią artystyczną, prezentując humorystyczne scenki poświęcone kobietom. Uczennice zaśpiewały piosenkę "Dzień kobiet" a Laura Łuczak zaprezentowała taniec z pomponami. W przedstawieniu wzięli również udział chłopcy z klas VII i V, którzy wystąpili w pokazie mody damskiej. Na zakończenie Pan Dyrektor Leszek Stecki złożył wszystkim Paniom życzenia a chłopcy z Samorządu Uczniowskiego wręczyli upominki.

Piątek 29.03.2024